10 מחזיקי השיאים המובילים ב- Eredivisie: מציבים את הרף גבוה

ה-Eredivisie, ליגת הכדורגל המקצוענית הבכירה בהולנד, ראתה כמה כישרונות יוצאי דופן לאורך השנים. ממכונות להבקיע שערים ועד לאשפי משחק, הליגה ראתה את חלקה ההוגן בהופעות שוברות שיאים. במאמר זה נתעמק בעולמם של שיאי השיאים של ה-Eredivisie בכל הזמנים, האנשים שהטביעו חותם בל יימחה על ההיסטוריה של הכדורגל ההולנדי. נחקור את השחקנים ששמו את הרף גבוה מבחינת שערים, בישולים, הופעות ועוד. החל מחלוצים אגדיים כמו ווילי ואן דר קויילן ורוד ואן ניסטלרוי ועד למאסטרים במרכז השדה כמו יוהאן קרויף ורפאל ואן דר וארט, בעלי השיא האלה לא רק השיגו תהילה אישית אלא גם הניעו את המועדונים שלהם להצלחה. אז, בין אם אתם חובבי כדורגל מושבעים או פשוט מסוקרנים מהפיתוי של הישגים שוברי שיאים, הצטרפו אלינו למסע הזה דרך דברי ימי ה-Eredivisie וגלו את השחקנים שהגדירו מחדש את המצוינות בכדורגל ההולנדי.

המשמעות של בעלי שיאים בכדורגל

שיאים בכדורגל תופסים מקום מיוחד בלבם של האוהדים ובהיסטוריה של המשחק. ההישגים שלהם משמשים אמות מידה לדורות הבאים, מעוררים השראה בשחקנים לשאוף לגדולה ופורצים את הגבולות של מה שאפשר על המגרש. בעלי השיאים הללו הופכים לשם נרדף למועדונים שלהם, שמותיהם חרוטים בחוברת הכדורגל. הם מגלמים את רוח המשחק, מציגים מיומנות, מסירות וחתירה בלתי פוסקת למצוינות. ב-Eredivisie, מחזיקי השיאים נערצים, מעללייהם נחגגים, ושמותיהם חרוטים לנצח בדברי הימים של הכדורגל ההולנדי.

10 מחזיקי השיאים המובילים ב- Eredivisie

הכי הרבה שערים שהובקעו בעונה

אחד השיאים הנחשקים ביותר בארדיוויזיה הוא התואר של הכי הרבה שערים שהובקעו בעונה אחת. שיא זה הוא עדות ליכולת כיבוש השערים של השחקן וליכולת שלו למצוא בעקביות את הרשת. מחזיק השיא הנוכחי ברוב השערים שהובקע בעונה הוא ווילי ואן דר קויילן. בעונת 1971-1972, כששיחק בפ.ס.וו איינדהובן, כבש ואן דר קוילן 44 שערים מדהימים, הישג שעדיין עומד על כנו עד היום. הגימור הקליני שלו וכישרונו למצוא הזדמנויות להבקיע הפכו אותו לסיוט עבור מגיני היריבות.

שיאן בולט נוסף בקטגוריה זו הוא Ruud van Nistelrooy. החלוץ הפורה, ששיחק ב-SC Heerenveen ופ.ס.וו איינדהובן, כבש 31 שערים מדהימים בעונת 1998-1999. היכולת של ואן ניסטלרוי למצוא את הרשת בקלות והסיום הקטלני שלו הפכו אותו לכוח אדיר מול השער.

רוב האסיסטים הניתנים בעונה

בעוד שמבקיעים גונבים את אור הזרקורים לעתים קרובות, אי אפשר להמעיט בחשיבות המשחק. אסיסטים ממלאים תפקיד מכריע ביצירת הזדמנויות להבקיע שערים ולעתים קרובות הם אינדיקטור לחזון, יצירתיות ויכולת של שחקן לפתוח הגנות. השיא של הכי הרבה אסיסטים שסופקו בעונה בודדת של ארדיוויזיה מוחזק על ידי לא אחר מאשר רפאל ואן דר וארט. בעונת 2002-2003, ששיחק באייאקס, ואן דר וארט רשם 20 אסיסטים מרשימים, והפגין את יכולתו ליצור הזדמנויות עבור חבריו לקבוצה.

בעל שיא בולט נוסף בקטגוריה זו הוא יוהאן קרויף. לשחקן ההולנדי האגדי, שייצג את אייאקס ופיינורד, הייתה יכולת יוצאת דופן לקרוא את המשחק ולבחור את המסירה המושלמת. בעונת 1966-1967, רשם קרויף 19 אסיסטים, שיא שעדיין עומד כעדות ליכולת המשחק שלו.

הריצה הארוכה ביותר ללא הפסד ב- Eredivisie

עקביות היא סימן היכר לגדולה בכדורגל, וריצה ללא הפסד ממחישה את היכולת של קבוצה לנווט את האתגרים של עונה מבלי להיכנע לתבוסה. הריצה הארוכה ביותר ללא הפסד בתולדות ה- Eredivisie מוחזקת על ידי אייאקס, שהלכה 52 משחקים מבלי להפסיד בין 1994 ל-1996. בהדרכת לואיס ואן חאל, אייאקס שלטה בליגה בתקופה זו, והראתה את הכוח, החוסן והיכולת שלה להתגבר על כל התנגדות. .

המספר הגבוה ביותר של סדינים נקיים בעונה

יכולת הגנתית מואפלת לרוב על ידי מעללי כיבוש שערים, אבל רשתות נקיות הן עדות ליציבות ההגנתית של הקבוצה וליכולות עצירת הזריקות של השוער. שיא המספר הגבוה ביותר של רשתות נקיות בעונת Eredivisie בודדת מוחזק על ידי אדווין ואן דר סאר. כששיחק באייאקס בעונת 1994-1995, ואן דר סאר שמר על 26 שערים נקיים מדהימים, והפגין את נוכחותו השלטת בין הקורות ואת היכולת שלו להכחיש תוקפי אופוזיציה.

הכי הרבה כותרים רצופים זכו

זכייה באליפות ליגה היא עדות לעקביות, דומיננטיות ויכולת של קבוצה להתעלות על יריבותיה. שיא התארים הרצופים ביותר שזכו בארדיוויזיה מוחזק על ידי אייאקס, שקטפה את התואר במשך חמש עונות רצופות בין 1993 ל-1998. בהדרכת לואיס ואן חאל, אייאקס הראתה את החוזק, היכולות הטקטיות והיכולת לשמור על המנטליות המנצחת שלה. שנה אחרי שנה.

רוב ההופעות ב- Eredivisie

השיא של מספר ההופעות הרב ביותר ב- Eredivisie מוחזק על ידי ווילי ואן דר קויילן. כששיחק עבור PSV איינדהובן מ-1964 עד 1981, ואן דר קויילן רשם 528 הופעות מדהימות, עדות לאריכות ימים, עקביות ומסירות שלו למשחק. הנוכחות של ואן דר קויילן על המגרש הייתה קבועה עבור PSV, והמחויבות שלו למועדון הפכה אותו לאגדה בכדורגל ההולנדי.

מורשתם של בעלי השיא ב- Eredivisie

מחזיקי השיא ב-Eredivisie הותירו חותם בל יימחה על הכדורגל ההולנדי. ההישגים שלהם משמשים מקור השראה לדורות הבאים, דוחפים שחקנים לשאוף לגדולה ומזכירים להם את השיאים שניתן להגיע אליהם באמצעות מסירות ועבודה קשה. בעלי השיא הללו לא רק השיגו תהילה אישית אלא גם הניעו את המועדונים שלהם להצלחה, והעלו את המעמד של כדורגל הולנדי על הבמה הבינלאומית. השמות שלהם לנצח יהיו קשורים למצוינות, והשיאים שלהם ימשיכו להיות הסטנדרט שלפיו נמדדים שחקנים עתידיים.

מחזיקי השיא המובילים של ה- Eredivisie הציבו את הרף גבוה מבחינת שערים, בישולים, הופעות ועוד. החל מחלוצים אגדיים כמו ווילי ואן דר קויילן ורוד ואן ניסטלרוי ועד למאסטרים במרכז השדה כמו יוהאן קרויף ורפאל ואן דר וארט, השחקנים האלה הגדירו מחדש מצוינות בכדורגל ההולנדי. ההישגים שלהם משמשים תזכורת לכישרון המדהים שעיטר את ה-Eredivisie לאורך השנים ואת המורשת המתמשכת שהם השאירו מאחור. כאוהדי כדורגל, אנחנו יכולים רק לקוות לחזות בהופעות שוברות שיאים עתידיות שתואמות את גדולתם של השחקנים האגדיים הללו.

AJAX כל הכותרים (1917-2021) | אלוף EREDIVISIE

קריירה במועדון Ruud van Nistelrooy בכל עונה